Clicky

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 

 

Czy wiesz, że to nie jest zwykły prodkut…

BagBooster XL ma prawie 1m2 powierzchni o grubości 1,3 mm i waży około 1,1kg. Wyobraź sobie, że to jest 15 desek do krojenia formatu A4. BagBooster jest wykonany z polipropylenu który w pełni poddaje się recyklingowi. Jest elastyczny i odporny na warunki atmosferyczne.

Instrukcja użytkownika BagBooster L/XL

  1. Po co mi BagBooster ? 

BagBooster to wkładka instalowana wewnątrz worka. Usztywnia i ochrania konstrukcję worka ułatwiając jego wypełnienie. Z łatwością można zapakować gałęzie, trawę, liście czy odpady budowlane. Idealnie nadaje się do ekologicznego segregowania odpadów i z powodzeniem zastępuje kosz.  

Praktycznie nieograniczona ilość możliwości zastosowania. Ogród, dom, działka, plac budowy czy warsztat. Bardzo wygodna w transporcie i dlatego jest niezastąpiona na kempingach, grillach czy imprezach okolicznościowych. Wszędzie tam gdzie potrzeba napełniać worki BagBooster znajdzie zastosowanie.

  1. Dlaczego jeden kolor? Przy segregacji odpadów używa się różnych kolorów worków.

BagBooster wkłada się do środka worka i worek cały czas jest widoczny, dzięki temu nie ma potrzeby posiadania różnego koloru wkładek. Co więcej, w przypadku zmiany kolorystyki worków, ilości i rodzaju segregowanych odpadów, nie musimy się martwić kolorystyką „kosza”.

  1. Do czego są te wszystkie otwory?

Kształt powstał w wyniku wielomiesięcznych prób i konsultacji. Wszystkie otwory zostały pomyślane tak aby BagBooster dał się łatwo zwijać w tubę, wkładać i wyciągać z worka czy po prostu przenosić i magazynować/wieszać. Duże wcięcie na górze przydatne jest przy opróżnianiu koszy do trawy czy wiader. BagBooster jest dwustronny więc nigdy nie pomylisz strony, jak i osoby leworęcznie nie będą się czuły dyskryminowane jak ma to miejsce w przypadku wielu produktów.

  1. BagBooster XL jest dosyć ciężki, dlaczego?

Grubość BagBooster XL to 1,3mm a powierzchnia to prawie 1m2 co daję masę 1,1kg. W wyniku przeprowadzonych testów i właściwości materiału z którego BagBooster jest wykonany takie parametry sprawdziły się najlepiej w użytkowaniu. Zapewniają odpowiednią sztywność, elastyczność i sprężystość produktu.

  1. Czy ma znaczenie w którą stronę zaginam BagBooster ?

Nie, BagBooster został przygotowany dwustronnie, także dla osób leworęcznych.

  1. Czy myć? Jeśli tak to czym?

BagBooster jest wykonany z polipropylenu. Zalecamy mycie zwykłą wodą lub wodą z domieszką ogólnodostępnych środków czystości. Można myć pod delikatnym ciśnieniem. Polipropylen nie jest odporny na działanie kwasu chloro-sulfonowego, chlorowców oraz stężonego kwasu azotowego.

  1. Jak przechowywać?

Należy unikać skrajnie wysokich i skrajnie niskich temperatur. Swoje właściwości utrzymuje od -20 st. C. do +100 st. Dlatego zaleca się, aby nie zostawiać BagBooster na długotrwałe oddziaływanie promieni słonecznych. BagBooster może być przechowywany w pozycji pionowej, poziomej czy po prostu powieszony za otwory techniczne. Nie należy go zgniatać „na pół” gdyż materiał może ulec trwałemu uszkodzeniu.

  1. Jak przewozić?

Transport, podobnie jak przechowywanie, można wykonywać w pozycji poziomej (można piętrować, nawet 500-600 szt. na palecie), oraz pionowej – zawieszony lub ustawiony pionowo w odpowiedniej przegrodzie.

Należy oczywiści zachować środki ostrożności, aby towar nie przemieszczał się swobodnie w transporcie.

  1. Czy BagBooster jest Eko? W dobie walki z plastikiem to chyba nie jest dobre?

BagBooster jest wykonany z polipropylenu który jest jednym z najlepiej odzyskiwanych materiałów w procesie recyklingu. Jest obojętny fizjologicznie i nietoksyczny, odpowiednio przetwarzany nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

Co więcej, dzięki jego zastosowaniu lepiej wykorzystuje się przestrzeń w workach, prócz lepszego wypełnienia worki mniej się rwą i tym samym zmniejsza się ich ilościowe zużycie co jest korzystne dla środowiska jak i portfela.

  1. Dlaczego taki kolor?

BagBooster musi się rzucać w oczy. Nie ma co tracić czasu na szukanie go w ogrodzie, garażu, na strychu czy zakurzonej budowie. Będzie widoczny wśród liści, trawy czy gałęzi. Wychodzimy z założenia, że BagBooster ma pomagać i nie może się chować.

 

Usztywniacz worka , usztywnia worek , usztywniacz do worka , wkładka do worka , wkładka usztywniająca worek .

Clicky